.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2007

 • 2007-12-20 Aktualności
  Aktualności

  Rusza Komisja Trójstronna

  20 grudnia odbyło się spotkanie członków Prezydium Komisji Trójstronnej z premierem Donaldem Tuskiem i wicepremierem Waldemarem Pawlakiem. Uzgodniono wstępny tryb prac KT z udziałem rządu. Obaj premierzy zadeklarowali gotowość współpracy z partnerami społecznymi we wszystkich sprawach ważnych dla rynku pracy i całej gospodarki.

 • 2007-12-20 Aktualności
  Aktualności

  Gwiazdka Lewiatana

  Nastrojowa muzyka, wigilijne jedzenie, okazałe grono szanownych gości i ponad 5000 zł zebranych na cele charytatywne. To wszystko wydarzyło się podczas gwiazdkowego spotkania PKPP Lewiatan.

 • 2007-12-20 Aktualności
  Aktualności

  OPINIA PKPP LEWIATAN DO PROJEKTU ROZPORZĄDZENIA MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

  Poniżej przedstawiamy opinię PKPP Lewiatan do projektu rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykonywania pracy przez cudzoziemców bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę.

 • 2007-12-20 Aktualności
  Aktualności

  Komisja Europejska konsoliduje europejski rynek kredytów hipotecznych

  Komisja Europejska opublikowała białą księgę w sprawie integracji europejskich rynków kredytów hipotecznych. W dokumencie proponuje się szereg środków mających poprawić efektywność i konkurencyjność tych rynków z korzyścią zarówno dla konsumentów, kredytodawców, jak i inwestorów. Ma to nastąpić w drodze ułatwienia transgranicznych umów kredytowych, zróżnicowania usług w tej dziedzinie oraz wzmocnienia pozycji konsumenta, jak i podniesienia mobilności kredytobiorców.

 • 2007-12-20 Aktualności
  Aktualności

  Wesołych Świąt!

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wszystkim Członkom i Sympatykom PKPP Lewiatan składamy serdeczne życzenia.

 • 2007-12-18 Aktualności
  Aktualności

  Kolejny członek Rady Podatkowej w BUSINESSEUROPE

  Jak już informowaliśmy na początku grudnia b.r. do VAT Group w BUSINESSEUROPE został nominowany Tomasz Michalik, partner w MDDP, przewodniczący Grupy Roboczej VAT Rady Podatkowej PKPP Lewiatan, a także wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu, należącego do PKPP Lewiatan.

 • 2007-12-18 Aktualności
  Aktualności

  propozycji Komisji Europejskiej

  Poniżej przedstawiamy opinię PKPP Lewiatan w sprawie pakietu propozycji Komisji Europejskiej związanych z reformą systemu regulacji telekomunikacji.

 • 2007-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Konkluzje Rady Europejskiej z 14 grudnia 2007 r.

  Jednodniowe posiedzenie Rady Europejskiej odbyło się w Brukseli 14 grudnia 2007 r. Spotkanie poprzedziło uroczyste podpisanie traktatu z Lizbony w stolicy Portugalii.

 • 2007-12-17 Aktualności
  Aktualności

  Flexicurity – skuteczna odpowiedź na problem bezrobocia

  Flexicurity to koncepcja modelu łączącego elastyczność rynku pracy oraz bezpieczeństwo pracowników i przedsiębiorstw, sprzyjająca konkurencyjności, zatrudnieniu i zadowoleniu z pracy. Budzi ona ostatnio żywe zainteresowanie rządów i partnerów społecznych z państw członkowskich UE.

 • 2007-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Traktat reformujący przyjęty

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan z wielkim zadowoleniem przyjmuje podpisanie traktatu reformującego Unię Europejską. Od początku uczestnictwa Polski w Unii wielokrotnie dawaliśmy wyraz przekonaniu, iż niezbędne jest nadanie jasnego kierunku takim reformom naszej Wspólnoty, które pozwolą na lepsze wykorzystanie jej ogromnego potencjału rozwoju gospodarczego, społecznego i technologicznego.