.
Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2013

 • 2013-12-31 Aktualności
  Aktualności

  Powstaje Program Informacji Konsumenckiej

  W ramach Platformy Programów na rzecz Wzorców Zrównoważonej Produkcji i Konsumpcji (10YFP on SCP - szczegóły dotyczące programu dostępne na stronie internetowej http://www.unep.org/10yfp/ ) prowadzone są działania, których efektem będzie uruchomienie Programu Informacji Konsumenckiej. Celem...

 • 2013-12-30 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł poszukiwawczo-wydobywczy chce nowych regulacji

  Dla sukcesu rozwoju programu poszukiwań i wydobycia węglowodorów w Polsce potrzebna jest przede wszystkim niezwłoczna nowelizacja ustawy Prawo geologiczne i górnicze, mająca na celu likwidację głównych barier biurokratycznych - uważają firmy skupione w Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego (OPPPW), Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Wydobywczego (PZPPW), Konfederacji Lewiatan i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego (SITPNiG).

 • 2013-12-30 Aktualności
  Aktualności

  Seminarium przybliżające korzyści i zasady udziału w Horyzoncie 2020

  16 stycznia 2014 r. wraz z Euro-Funding organizujemy seminarium przybliżające korzyści i zasady udziału w Horyzoncie 2020. Horyzont 2020 z budżetem ponad 70 mld euro i dofinansowaniem projektów od 70 do 100% został zainaugurowany 11 grudnia 2013. Komisja Europejska ogłosiła pierwsze...

 • 2013-12-30 Aktualności
  Aktualności

  Istotne informacje gospodarcze z białoruskiego rynku

  W 2014 r. koszty wielkość spłaty białoruskiego długu zagranicznego wyniesie 3,2 mld USD Ministerstwo Finansów RB uwzględniło w korekcie budżetu na 2014 r. sumę spłaty rat oraz obsługi białoruskiego długu zagranicznego, która wyniesie 3,2 mld USD. Koszty obsługi długu oszacowano na 785,3...

 • 2013-12-27 Aktualności
  Aktualności

  OFE do Trybunału - słuszna decyzja

  Zgodnie z artykułem 36 ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych w brzmieniu:

  „1. Do dnia 31 lipca 2014 r. jest zabroniona reklama zawierająca informacje o otwartych funduszach emerytalnych lub informacje sugerujące, że reklama odnosi się do otwartych funduszy emerytalnych.

  2. Za reklamę nie uważa się zamieszczania na stronie internetowej otwartego funduszu emerytalnego informacji, o których mowa w art. 191 ust. 1 i 1a ustawy zmienianej w art. 4, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.

  3. W przypadku naruszenia zakazu określonego w ust. 1 organ nadzoru, w drodze decyzji administracyjnej, nakazuje powszechnemu towarzystwu emerytalnemu lub podmiotowi działającemu na rzecz powszechnego towarzystwa emerytalnego lub otwartego funduszu emerytalnego zaprzestanie tego naruszenia i nakłada na powszechne towarzystwo emerytalne lub podmiot działający na rzecz tego towarzystwa lub tego funduszu karę pieniężną w wysokości od 1 000 000 zł do 3 000 000 zł.

  4. Decyzji administracyjnej, o której mowa w ust. 3, nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności."

  Konfederacja Lewiatan zmuszona była do usunięcia tej informacji.

 • 2013-12-24 Aktualności
  Aktualności

  Polskie MSP na drodze ku nowoczesności - raport

  Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą edycją raportu MSP.RAPORT z wyników badania przygotowanego przez Konfederację Lewiatan w ramach projektu Monitoring kondycji sektora MSP w latach 2010-2012, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego....

 • 2013-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Artykuł Henryki Bochniarz w "Gazecie Wyborczej"

  Rząd i parlament powinny skoncentrować się na tym, aby najbliższe dwa lata służyły zapewnieniu szybkiego rozwoju gospodarczego Polski także po 2020 r.
  Cztery priorytety to - aktywny rynek pracy i tworzenie szans dla młodych Polaków (w tym edukacyjnych), racjonalna, sprzyjająca tworzeniu miejsc pracy i rozwojowi firm polityka gospodarcza, odbudowa Unii Europejskiej i naszego w niej miejsca oraz dialog społeczny i klarowne komunikowanie się z ludźmi oparte na zaufaniu - napisała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, w artykule "Jak nie zmarnować 650 mld zł, który ukazał się w "Gazecie Wyborczej" 23 grudnia br.

 • 2013-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze

  Uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo geologiczne i górnicze oraz niektórych innych ustaw z punktu widzenia potrzeby rozwoju sektora poszukiwawczo-wydobywczego węglowodorów w Polsce

 • 2013-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie wzrosło, ale widać lekkie ożywienie na rynku pracy

  Stopa bezrobocia wzrosła w listopadzie br. do 13,2 proc. z 13 proc. w październiku - podał GUS.

 • 2013-12-23 Aktualności
  Aktualności

  Polacy coraz odważniej robią zakupy

  Sprzedaż detaliczna w listopadzie br. wzrosła o 3,8 proc. w ujęciu rocznym - podał GUS.